5 rzeczy, które warto mieć w swojej szafie

Kupując ubrania pod wpływem chwili i w pośpiechu często nabywamy rzeczy, które nie pasują do całej reszty naszej garderoby i za żadne skarby nie jesteśmy w stanie ich z niczym skomponować. W ten sposób otwieramy pękającą w szwach szafie i dochodzimy do wniosku, że nie mamy co na siebie włożyć.

Aby zapobiec takiej sytuacji, warto dokładnie przemyśleć swoje zakupy i wyposażyć się w rzeczy, z których za pomocą dodatków zawsze wyczarujemy atrakcyjny strój. Taką ubraniową podstawę powinna mieć każda kobieta – wtedy tworzenie codziennych stylizacji będzie o wiele przyjemniejsze. Oto ona:

  1. porządne jeansy – doskonale będą współgrać z elegancką koszulą niedbale wpuszczoną w spodnie, a także ze sportową koszulką. Równie dobrze będzie się z nimi komponować bluzka basic i sportowa marynarka.
  2. żakiet – praktycznie w każdym sezonie modne są marynarki – w jednym w kwiaty w drugim w kratę. Można zainwestować w jedną, w jakimś ulubionym kolorze. Doskonale doda szyku codziennej stylizacji, w mig sprawi, że codzienny look będzie bardziej oficjalny, odświętny.
  3. bluzka basic – często kupujemy kardigany, żakiety czy rozpinane bluzy. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze swojego zakupu, dopóki nie szukamy w szafie czegoś, co możemy założyć pod spód. Bluzka basic w kolorze białym lub czarnym będzie pasować praktycznie do wszystkiego.
  4. mała czarna – sukienka, która od lat uważana jest za uniwersalną i rzeczywiście tak jest. W zależności co do niej dodamy pasuje na każdą okazję – na randkę, na kolacje biznesową i na imprezę. Warto mieć ją w szafie, szczególnie jeśli często zdarza nam się wychodzić na nieplanowane spotkania i chcemy w mig założyć coś, w czym na bank będziemy wyglądać dobrze.
  5. szpilki nude – kiedyś podstawą było posiadanie czarnych szpilek – obecnie ich funkcję pełnią szpilki w kolorze skóry, które dodają kobiecości, jednak nie rzucają się w oczy. Zakładanie czarnych szpilek do czarnej sukienki sprawia, że cała stylizacja staje się ciężka, w przeciwieństwie do szpilek cielistych.