Co musisz zobaczyć, wybierając się na wakacje do Francji?

Francja od zawsze przyciąga w swoje strony turystów. Już sam Paryż wabi nas swym wdziękiem, a przecież nie tylko ten drobny wycinek kraju może okazać się dla nas pociągającym celem eskapady. Francja to dość rozległe państwo, więc wyborne rozrywki czekają na nas w wielu destynacjach. Gdzie szczególnie warto szukać atrakcji?

Wspaniała Francja to wiele atrakcyjnych zabytków i historycznych skarbów, które można napotkać niemalże na każdym kroku. Zachwycają nas doskonale zachowane średniowieczne zamki, wabiące bogatą historią oraz unikalną architekturą. Najwięcej znajdziemy ich oczywiście w dolinie Loary. Dla tych, którzy szukają nieco mocniejszych wrażeń, wspaniałą alternatywą może okazać się wycieczka po zamkach Katarów. Ich ciekawa historia sprawia, że zwiedzenie przynosi mnóstwo frajdy! Na fanów zabytków sakralnych czeka z kolei słynny Szlak Katedr, prowadzący m.in. przez Reims, Rouen czy Chartres.

Francja z pewnością zachwyci i takie osoby, dla których o wiele bardziej istotne od architektury i okoliczności przyrody są odpoczynek i rozrywka. A jest ich bardzo wiele. Wartych odwiedzenia miejsc na spędzenie wspaniałych wczasów też jest w obszarze tego kraju dość sporo. Rajskie plaże czy kąpieliska to duma popularnego regionu, jakim jest Lazurowe Wybrzeże. St. Tropez, Toulon czy Cannes – to najsłynniejsze kurorty, dzięki którym w obszarze tej strony wybrzeża turystyka rozwija się fantastycznie. Odwiedzają je wczasowicze z całego świata. Rewelacyjne warunki do odpoczynku bez problemu znajdziemy także na Korsyce oraz w Pirenejach. Odnajdziemy w tych miejscach znakomite atrakcje, z których coraz chętniej korzystają polscy turyści.

Ten piękny i rozległy kraj kusi wszak nie tylko turystów szukających doskonałego miejsca relaksu – potrafi zainteresować także pracowników sezonowych. Również z naszego kraju. Planując spędzić ciepłe dni w cieplejszym miejscu, a do tego całkiem sporo na tym zyskać, możemy wybrać się na winobranie Francja zarobki będą bardzo satysfakcjonujące. Co roku zapewnia sporo miejsc pracy dla obcokrajowców. To doskonała opcja dla wszystkich, którzy oczekują od letnich wyjazdów czegoś zupełnie innego niż bezproduktywnego odpoczynku.