Co założyć na chłodniejsze wieczory?

Późnym latem i jesienią wieczory są chłodne, dlatego lepiej ubierać się cieplej. Warto postawić na bluzę, którą można nosić nie tylko w sportowym wydaniu. Bluza może być uzupełnieniem eleganckiej stylizacji, a przy tym jest praktyczna i ciepła.

Bluza, czy sweter?

Zarówno bluzy jak i swetry są wielofunkcyjne- chronią przed chłodem i są wygodne. Bluzy są szyte z dzianiny, która jest miła w dotyku i dobrze się ją nosi. Rodzajów dzianin jest bardzo wiele, dobrze jest, jeśli dzianina ma swoim składzie bawełnę. Domieszka np. elastanu sprawia, że materiał jest bardziej rozciągliwy i odporny na odkształcenia. Im wyższa gramatura dzianiny, tym bluza będzie cieplejsza. Na rynku jest szeroki wybór bluz, mają różne kolory, wzory i fasony. Można dobrać bluzę do codziennej stylizacji, jak również połączyć ją z elegancką koszulą i marynarką.

Sweter jest z pewnością elegancką częścią garderoby każdej kobiety i mężczyzny. Podobnie jak bluza, pasuje do wielu stylizacji- na co dzień i na specjalne okazje. Ważne jest, aby sweter jak najlepiej spełniał swoją funkcję, dlatego warto zwrócić uwagę, czy splot swetra jest dość gęsty, by dawał ciepło. Znaczenie ma również włókno, z którego sweter został wykonany. Sweter powinien przepuszczać powietrze oraz być elastyczny.

Co będzie najlepszym wyborem?

Zarówno sweter, jak i bluza będą służyły długo, jeśli będą wykonane z wysokiej jakości materiałów. Warto zwrócić uwagę na to, który rodzaj odzieży jest bardziej praktyczny. Dzianiny, z których szyte są bluzy, można prać w pralce wielokrotnie i nie tracą one swojego wyglądu. Pranie swetra jest bardziej wymagające, trzeba pilnować temperatury i prędkości wirowania. Niektóre swetry należy prać ręcznie. Nie bez znaczenia ma sposób suszenia swetrów, nie można ich wieszać, jak inne ubrania. Najlepiej je rozłożyć na suszarce na płasko, tak aby nie straciły swojego kształtu. Z bluzami nie ma tego problemu. Ponadto bluzy są nie tylko ciepłe, ale także miłe w dotyku, czego nie zawsze można powiedzieć o swetrach. Niektóre z nich drapią, przez co nie są aż tak komfortowe. Najlepszym wyborem w chłodne wieczory, będzie ten rodzaj okrycia, który będzie wyglądał stylowo, a jednocześnie będzie wygodny.