Detektor w kuchni

Jak dobrze zaprojektować niewielkie mieszkanie? Każda kuchnia powinna charakteryzować się przede wszystkim funkcjonalnością, szczególnie przy niewielkim metrażu – tak jak w przypadku bloków. Warto zatrudnić projektanta wnętrz, który rozplanuje przestrzeń tak, by jak najlepiej wykorzystać dostępną powierzchnię. Jeśli projektowana kuchnia jest nieprzeciętnie ciasna, półki przytwierdzone do ściany pozwolą zaoszczędzić sporo cennego miejsca.

Chcąc stworzyć w kuchni przyjazny nastrój, najlepiej wybierz jasne kolory. Dobrze prezentuje się także kuchnia utrzymana w stonowanych barwach, takich jak szarości i beże. Jest to właśnie wystrój w stylu skandynawskim – na pozór surowym, a faktycznie ciepłym dzięki umiarkowanemu, pastelowemu wykończeniu. W stylu nordyckim minimalizm łączy się z użytecznością.

Jeżeli używasz w domu kuchenki gazowej, zdecydowanie należy zamontować w kuchni system detekcji gazu. Wykrywacz gazu funkcjonuje bardzo podobnie do tradycyjnego czujnika czadu – informuje o niebezpieczeństwie optycznie i fonicznie. Najlepiej, jeśli Twój system detekcji gazu jest połączony z zaworem elektromagnetycznym, wówczas w ryzykownej sytuacji skracany jest dopływ gazu do domu. Detektory gazów będą najbardziej efektywne, jeśli sensor umieścisz tuż pod sufitem, nad drzwiami lub ponad futryną okna.

Oprócz wystroju i zapewnienia niezbędnych zabezpieczeń, wyjątkowo ważna jest posadzka w kuchni. Na jaką najlepiej się zdecydować? Niektórzy wybierają klasyczne linoleum ze względu na jego niewielki koszt i możliwość bezproblemowej wymiany. Jeszcze lepiej prezentują się płytki ceramiczne – są odporne na ścieranie i wyjątkowo łatwe do wyczyszczenia. Możesz postawić także na płytki marmurowe, granitowe lub granitowo-kwarcowe. Tradycyjny kamień jest odporny na ścieranie i wyjątkowo estetyczny.

Zanim wyremontujesz kuchnię, koniecznie przemyśl, jak najlepiej rozmieścić zaplanowane zabudowania. Zapewnij też bezpieczeństwo i swobodę poruszania się we wnętrzu, w którym wielu z nas spędza znaczną część dnia.