Dlaczego w każdym hotelu powinien pracować animator?

Obecność animatora w polskich hotelach wciąż należy do rzadkości. Inaczej wygląda sytuacja  w zagranicznych kurortach turystycznych, gdzie animatorzy organizują czas wolny turystom oraz ich pociechom prawie każdego dnia. Biorąc pod uwagę korzyści jakie przynosi jego praca animator powinien być osobą niezbędna w każdym hotelu.

Praca animator — jakie przynosi korzyści?

Doświadczony animator buduje w hotelu przyjemną i swobodną atmosferę, czym poprawia jakość wypoczynku turystom. Zachęca on do aktywnego wypoczynku, jest wesoły i pomocny. Sprawia to, że nierzadko goście powracają do danego ośrodka każdego roku oraz polecają go innym, ponieważ są pewni, że zawsze będą mogli liczyć w tym miejscu na dobrą zabawę. Animacje przyciągają również całe rodziny. Gdy rodzice wiedzą, że w danym hotelu przygotowany jest specjalny program dla najmłodszych, zdają sobie sprawę, że będą mogli dzięki temu lepiej wypocząć a ich dzieci nie będą się nudzić. Wymyślne organizowanie zajęć sportowych dla gości, takich jak siatkówka plażowa czy wodna sprawia, że turyści mają ciekawie zagospodarowany czas oraz poznają nowych ludzi i się z nimi integrują. Takie wakacje na pewno okażą się dla nich niezapomniane.

Praca animator — korzyści finansowe dla hotelu

Chociaż zatrudnienie profesjonalnych animatorów wiąże się z dodatkowymi kosztami, prawie zawsze zyski przekraczają wydatki. Jak to możliwe? Oprócz stałych klientów danego hotelu, którzy powracają ze względu na dobrą zabawę, animacje mogą zwiększać, sprzedać pamiątek oraz gadżetów. Dotyczy to szczególnie zajęć urządzanych dla dzieci. Po dobrej zabawie najmłodsi będą marzyć o tym, aby kupić koszulkę z ulubionym bohaterem lub piłkę do gry z logiem hotelu. Jeśli mamy do czynienia z miejscami All-Inclusive, zatrudnienie animatora może sprawić, że goście będą spożywać mniej drinków wliczonych w ich pobyt. Szczególnie gdy interesujące animacje będą przeprowadzone z dala od barów i restauracji. Aby jednak generować jeszcze większe zyski, można urządzać ciekawe zajęcia dla dorosłych w pobliżu baru lub restauracji z płatnymi napojami, lub przekąskami.