Gdzie spędzać czas z dziećmi?

Dzieciom trzeba zapewnić rozrywkę na świeżym powietrzu lub inne formy aktywności fizycznej. Niezależnie od panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych dziecko powinno wyjść chociaż na krótki spacer. Możliwości jest mnóstwo, wystarczy tylko trochę kreatywności w rozplanowaniu czasu wolnego.

Plac zabaw czy basen?

Tradycyjną forma spędzania wolnego czasu przez dzieci jest plac zabaw. Takie miejsce kojarzyło się jeszcze do niedawna z piaskownicą i metalową zjeżdżalnią oraz kilkoma huśtawkami. Dziś jest zupełnie inaczej. Sprzęty tam umieszczone są bezpieczne i atrakcyjne dla dziecka. Linki wspinaczkowe, huśtawki bocianie gniazda, zwierzątka bujane czy trampoliny. Wybór jest naprawdę duży.

Kolejną ciekawą propozycją na spędzenie wolnego czasu jest basen. Warto odwiedzać to miejsce częściej niż plac zabaw, ponieważ dziecko nie tylko nauczy się pływać, ale też będzie mieć zdrową rozrywkę. Pływanie jest świetnym sposobem na wzmocnienie mięśni i problemy z kręgosłupem. Warto zapisać dziecko do szkółki pływackiej, gdzie pod okiem trenera nauczy się jeszcze więcej.

Co zabrać ze sobą na basen?

Oczywiście trzeba zadbać o to, aby dziecku przyszykować odpowiednią wyprawkę na basen. Priorytetem są mięciutkie i chłonne ręczniki dla dzieci. Muszą być kolorowe, ozdobione choć niewielkimi wzorkami bądź większymi aplikacjami. Takie akcesoria są niezbędne po wyjściu z basenu. Powinny doskonale osuszyć i ogrzać schłodzone ciało. Dlatego też trzeba zwracać baczną uwagę na to, z czego są wykonane ręczniki dla dzieci. Najlepsza jest naturalna, dobrej jakości bawełna, która wykazuje świetne właściwości higroskopijne. Lepiej nie wybierać sztucznych materiałów, gdyż wtedy często oprócz ciekawego wyglądu nie można spodziewać się niczego dobrego po takim ręczniku dla dzieci. Kolejną cechą produktu musi by trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dobry materiał i dobra jakość wykonania to gwarancja długiego użytkowania i zachowania mocnego koloru nawet po wielu praniach.

W wyprawce basenowej powinny się znaleźć nie tylko ręczniki da dzieci, ale też suszarka, gogle pływackie i kosmetyki do ciała (żel pod prysznic, szampon i krem) oraz czepek. Inne dodatki dobiera się już wedle swojego uznania i potrzeb.