Jaki silnik do gazu?

Nieustanna walka o zmniejszenie nakładów własnych i szukanie rozwiązań pozwalających na zmniejszenie innych kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, jest dla wielu polskich przedsiębiorców zajęciem codziennie zajmującym uwagę. Zamiast koncentrowania się na gospodarczym aspekcie swojej działalności, często muszą także szukać korzystnych dla siebie rozwiązań w innych dziedzinach. Jakie sposoby na oszczędzanie mają polscy przedsiębiorcy?

Obniżanie kosztów stałych

Jednym z najczęstszych form obniżania kosztów z całą pewnością są cięcia wydatków związanych z utrzymaniem pojazdów firmowych. Wielu szefów polskich firm decyduje się po prostu stawiać na rozwiązania sprawdzone przez innych. W ten sposób opierają cały system operacyjny o wynajem pojazdów lub też po prostu decydują się na leasing pojazdu na firmę. Trzeba jednak pamiętać i o tym, że obowiązujące obecnie nowe przepisy, ograniczają swobodę manewru w tej kwestii.

Silniki LPG w autach firmowych

Montaż instalacji LPG w samochodach firmowych jest rozwiązaniem chętnie wybieranym przez właścicieli polskich firm. Wiąże się to z niższymi kosztami codziennego użytkowania samochodu firmowego. Oczywiście, tego rodzaju paliwa mogą nakładać pewne ograniczenia na użytkownika danego pojazdu, niemniej jednak korzyści są zazwyczaj znacznie większe niż ewentualne niedogodności, związane z posiadaniem w firmie auta napędzanego gazem. Obecnie montowane instalacje gazowe cieszą się bardzo dobrą renomą, dlatego też warto wiedzieć, że są one bezpieczne dziś nie tylko dla środowiska, ale również dla silnika pojazdu. Coraz częściej panuje pogląd, że wpływ instalacji LPG na żywotność silnika nie odbiega od norm związanych z innymi rodzajami paliwa, takimi jak benzyna czy olej napędowy.

Jakie auta dla LPG?

Używane auto w firmie to nic strasznego, zwłaszcza jeśli jest to dobry model, w dobrym stanie technicznym. Do instalacji gazowej najlepiej sprawdzają się silniki z pośrednim wtryskiem, z łatwą regulacją zaworów, o możliwie jak najmniej skomplikowanej konstrukcji. Są to z reguły auta nieco starsze, stąd też nie wszyscy szefowie firm są do nich przekonani. Dla wszystkich tych, którzy chcą sobie zapewnić większe poczucie bezpieczeństwa, rozwiązanie dziś jest właściwie jedno. Takie wyjście, jakim są używane samochody z gwarancją pozwalają cieszyć się spokojem podczas jazdy, jak również nie martwić o ewentualne koszty, jakie mogą być związane z naprawą. Z takiego zabezpieczenia skorzystało już bardzo wielu właścicieli przedsiębiorstw w Polsce, stąd też jest to godne polecenia wszystkim tym, którzy cenią sobie koncentrację na prowadzeniu własnej działalności gospodarczej.