Nocne badanie snu

Obturacyjny bezdech senny to schorzenie uciążliwe jak również groźne. Skoro tylko odnotujemy objawy podstawowe jak senność z którą nie możesz sobie poradzić niezależnie od jak myślimy satysfakcjonująco przespanej nocy, koniecznie musimy rozważyć przyzwoitą diagnostykę, aby udokumentować względnie wykluczyć obturacyjny bezdech senny.

Mechanizm obturacyjnego bezdechu bez wątpienia jest całkiem prosty. Postępuje duże zmniejszenie ewentualnie zamknięcie przepływu powietrza przez płuca. Wywołuje ono silną reakcją twojego organizmu , której zadaniem jest jak najszybsze wzięcie powietrza. Człowiek rozbudza się i powtórnie przysypia, często bez świadomości wybudzenia. Głównym krokiem dla stwierdzenia problemów z bezdechem zwykle jest klasyczny wywiad lekarza oraz badanie w gabinecie laryngologa. Potwierdza ono, czy powodem bezdechu jest anatomia dla przykładu wąskie gardło albo powiększone migdały.

Ostateczną diagnozę potwierdza badanie, które na 100% poświadcza albo eliminuje obturacyjny bezdech senny. Jeśli przeczucie schorzenia potwierdzi się w pomiarach, wykonuje się badanie poligraficzne. Polega ono na kompletnym śledzeniu przebiegu. Jeśli diagnostyka uprawdopodobni występowanie bezdechu sennego, wtenczas medyk powie nam jak radzić sobie z tą dolegliwością chorobą. Z niezachwianą pewnością zasugeruje odmianę sposobu życia – sporo ruchu, dietę, odpuszczenie palenia, zmniejszenie spożywania alkoholu.

Nowoczesna medycyna odkryła już remedium , którym są Aparat CPAP, toteż nic innego jak ta proteza powietrzna, to nowoczesne urządzenie stale wtłaczające do dróg oddechowych powietrze pod dobrym ciśnieniem. Gwarantuje to dobry sen, bez kłopotliwych przerw albowiem powietrze przytrzymuje miękkie części dróg oddechowych, zatrzymując ich zapadanie się. Nowoczesny sprzęt medyczny jak aparat CPAP musimy wykorzystywać przez całą noc.