Nowoczesne osuszanie murów – poznaj skuteczne metody

Wraz ze zbliżającym się latem, może się okazać, że nasze ściany nie trzymają się już tak dobrze, jak we wcześniejszych latach. Może się także okazać, że nie będą one dobrze wytrzymywać deszczy i zaczną moknąć. Z tego powodu musimy się upewnić, w jaki sposób je osuszyć.

Jakimi metodami można osuszać ściany?

Oczywiście osuszanie ścian samemu, to nie jest najlepszy pomysł, powinniśmy zawsze wynająć firmę, która się tym dla nas zajmie. Możemy jednak do osuszania budynku wykorzystać elektroosmozę, która polega na tym, że poprzez transport wilgoci w polu elektrycznym, przywraca się wodę do gruntu. Metoda ta jest bardzo skuteczna, przez co jest bardzo popularna. Jeśli jednak ta metoda nam nie odpowiada, to możemy poprosić o iniekcję grawitacyjną. Dzięki iniekcji grawitacyjnej jesteśmy w stanie bardzo szybki i skuteczny sposób pozbyć się wilgoci ze ścian. Metoda ta polega na tym, że tworzymy kilka otworów pod odpowiednim kątem, a resztę załatwia grawitacja. Innym, o wiele mniej inwazyjnym sposobem, jest wykorzystanie ciepłego powietrza. Metoda ta jest bardzo stara, jednak najczęściej wykorzystywana, ze względu na niską inwazyjność. Innym bardzo popularnym i podobnym do poprzedniego sposobem osuszania murów jest osuszanie mikrofalowe. Problemem jednak jaki powoduje ta metoda, jest to, że wymaga ona specjalistów i sprzętu. Poprzez wykorzystanie odpowiedniego generatora i antenę, wprowadza się cząsteczki wody w ruch, powodując, że temperatura muru się podnosi, a woda wyparowywuje. Znalezienie samej firmy nie jest problemem. W każdym mieście jest kilka firm, które oferują swoje usługi, wystarczy, że w wyszukiwarce wpiszemy np. ”osuszanie murów Łódź” i znajdziemy ofertę, która najbardziej nam odpowiada.

Czym mogą skutkować wilgotne mury?

Przede wszystkim trzeba tutaj zaznaczyć, że wilgoć jest bardzo niekorzystna dla nas, ze względu na to, że powoduje ona powstawanie grzybów. Mieszkanie w miejscu, gdzie powstaje pleśń, grzyby itp. jest bardzo niezdrowe. Poza jednak tym, problemem jest to, że wilgoć może osłabiać strukturę budynku, przez co jest ona dużo bardziej narażony na uszkodzenia. Jednak jeszcze do tego pojawia się kwestia tego, że tam, gdzie wilgoć, mogą zacząć pojawiać się robaki, które zagnieżdżą się w naszym mieszkaniu. Dlatego bardzo ważne jest, żeby w momencie, kiedy zauważymy, że mury naszego budynku są wilgotne, powinniśmy jak najszybciej zatrudnić specjalistów, którzy się tym dla nas zajmą.