Plażowanie z niemowlakiem — co warto wiedzieć?

Wiele osób postanawia spędzać swój wolny czas z dzieckiem właśnie na plaży. Słońce, piasek, woda, koc, ręcznik dla niemowlaka i mamy — taka sceneria jest niemal idealna do relaksu w rodzinnym gronie. Co warto wiedzieć podczas zdecydowania się na plażowanie z niemowlakiem?

Ręcznik dla niemowlaka i nie tylko — niezbędne składowe wyprawki na plażę

Plażowanie z dzieckiem, a zwłaszcza z niemowlakiem to dla wielu rodziców spore wyzwanie. Do torby trzeba spakować dość sporą ilość rzeczy, gdyż w zasadzie nie wiadomo co może okazać się niezbędne w konkretnym momencie. Należy być przygotowanym na każdą ewentualność. Nie podlega wątpliwości stwierdzenie, że najważniejszym elementami są: strój kąpielowy i ręcznik dla niemowląt.

Jeśli chodzi o najmłodszych, to najlepiej sprawdzają się zabudowane jednoczęściowe formy, które łatwo założyć i zdjąć w razie potrzeby. W dodatku niemowlęta powinny mieć przygotowane dodatkowo specjalne pieluchy do pływania.

Kolejnym bardzo ważnym elementem ekwipunku wyjazdowego jest nakrycie głowy. Czapka z daszkiem to idealne rozwiązanie dla chłopca, natomiast j dziewczynek świetnie sprawdza się szykowne kapelusze chroniące głowę przed słońcem. Funkcja regulacji sprawi, że dobranie odpowiedniego rozmiaru nie będzie stanowić żadnego problemu, gdyż daje możliwość bieżącego skorygowania go w razie potrzeby.

Wybranie się na plażę z dzieckiem to doskonała okazja do zapoznania się maluszka ze środowiskiem wodnym. Należy jednak pamiętać, by robić to stopniowo, aby nie zniechęcić lub nie przestraszyć maluszka.

Co zrobić, aby wyjazd z niemowlakiem na plażę był bezpieczny?

Gdy mowa o wyjeździe nad wodę konieczne jest zapakowanie apteczki, która zawiera najpotrzebniejsze preparaty w tym plastry oraz potrzebne leki. Skóra maluszka jest bardzo wrażliwa i wymaga użycia specjalnych kosmetyków dostosowanych do typu jej cery oraz wieku. Koniecznością jest zakup kremu ochronnego z filtrem zabezpieczającym przed niekorzystnym działaniem promieni UV. Doskonale sprawdzi się wodoodporny rodzaj. Trzeba pamiętać, aby regularnie smarować nim maluszka według instrukcji umieszczonej na opakowaniu. Inną bardzo ważną kwestią są środki na komary. Niestety te owady występują w sporych skupiskach przede wszystkim nad wodą.

W upalny dzień promienie słońca są bardzo intensywne, niejednokrotnie odbijają się od tafli wody, co generuje ich siłę. Warto więc mieć ze sobą funkcjonalny parasol plażowy, czy też namiot takie rozwiązanie można umieścić w dowolnym miejscu oraz dopasować do kąta padania światła.

Kolejną rzeczą, która może urozmaicić plażowanie z niemowlakiem, jest niewielki basenik. Usytuowany na plaży umożliwia korzystanie z uroków wakacyjnych w kontrolowany i bezpieczny sposób

Kiedy już ręcznik dla niemowlaka i cała reszta akcesoriów na plażę zostanie spakowana, należy pamiętać o urządzeniu, które uwieczni ten wypad

Woda i posiłki pod ręką

Z niemowlakiem karmionym piersią mamy mają na tyle wygodnie, że wystarczy pieluszka, którą znajdują się przy karmieniu lub specjalny strój kąpielowy dla mam karmiących, jak i również woda w butelce, którą trzeba maluszka w upalne dni przepajać. W przypadku, gdy dziecko pije mleko z butelki, koniecznie należy zabrać ze sobą na plażę gorącą wodę w termosie oraz mleko w proszku. Po szóstym miesiącu życia maluszka, w momencie rozszerzania diety można zabrać ze sobą desery i musy owocowe lub obiadki w słoiczkach. Najlepiej byłoby, gdyby były one przechowywane w przenośnej lodówce.