Zabawy animacyjne dla dzieci – 4 najlepsze pomysły!

Dzieci uwielbiają zabawy, które pobudzają ich wyobraźnie oraz angażują zdolności. Jest to świetne wykorzystanie czasu podczas przyjęć lub kinderbalów. Pomysłowe zabawy, nie tylko sprawiają, że najmłodsi nie spędzają tyle czasu przy komputerze ale też rozwijają umysły naszych dzieci. Jakie pomysły możemy wykorzystać?

Zabawy animacyjne dla dzieci i całej rodziny

Pierwsza propozycja jest zabawa, w której będziemy potrzebować dwie drużyny i pudełko. Wyznaczamy linię startu i odcinek końcowy. Zawsze pamiętajmy aby miejsce gdzie bawią się nasze dzieci było bezpieczne, szczególnie, że dzieci będą biegać na bosaka. Następnie jeden z graczy biegnie do papierowego pudełka, wkłada do niego swoje buty oraz wraca. Kolejno przybija piątkę koledze, który powtarza tą samą czynność. Gdy już wszystkie buty są schowane, graczy biegną i zakładają buty. Wygrywa ta drużyna, która pierwsza wróci z butami na nogach. Zabawa ta sprzyja zacieśnianiu więzi z innymi raz oraz rozwija umiejętność zdrowego współzawodnictwa.

Jedną z popularniejszych zabaw jest ciepło- zimno. Na czym polega? Chowamy jakiś przedmiot a nasza pociecha stara się go znaleźć. Możemy używać tylko dwóch słów, w celu podpowiedzi. „Ciepło”oznacza, że to dobry kierunek a cel znajduje się coraz bliżej a „zimno”, że dziecko się oddala.

Zabawy animacyjne dla dzieci z pomysłem

Kolejnym doskonałym pomysłem jest zabawa z arbuzem lub dynią oraz zwykłą zmiotką. Najmłodsi stają na linii startu oraz na odpowiedni sygnał zaczynają toczyć krągły owoc za pomocą kija. Wygrywa ten kto, pierwszy znajdzie się na linii mety. Jest to zabawa z pomysłem, którą pokochają wszystkie dzieci.

Zabawy animacyjne dla dzieci to również propozycje, które mają na celu rozwijanie pamięci. Prostą i wesołą grą jest żywy posąg. Rodzic albo drugie dziecko przybiera określona pozycje, na przykład układa w charakterystyczny sposób ręce albo nogi a dziecko ma zapamiętać postawę. Następnie odwraca się tyłem a my zmieniamy ułożenie. Teraz najtrudniejszym zadaniem naszej pociechy jest odgadnięcie jakie zmiany zostały wykonane.